Skip to content

Hiçbiryerde

May 20, 2008

hicbiryerdehu0.jpg

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 20 Eylül 2002
Yönetmen : Tayfun Pirselimoğlu
Senaryo : Tayfun Pirselimoğlu
Görüntü Yönetmeni : Colin Mounier
Müzik : Cengiz Onural
Yapım : 2002, Türkiye , 90 dk.


Oyuncular

Zuhal Olcay , Parkan Özturan , Devin Özgür Çınar , Michael Mendl , Ruhi Sarı , Meral Okay , Cezmi Baskın , Şehsuvar Aktaş 
 
Şükran Haydarpaşa garının gişesinde çalışan kırk yaşlarında bir kadındır. Tek oğlu Veysel bir tel çekme atölyesinde çalışmaktadır. Ölmüş olan kocasının politik olaylara karışmasından dolayı çok acı çekmiş olan Şükran oğlunu bu tür olaylardan uzak tutarak korumaya çalışmaktadır. Oğlunun bunlardan uzak olduğuna emin olmasına rağmen bir gün Veysel kaybolur.

Şükran oğlunu bulmak için sarf ettiği bütün çabalar sonuçsuz kalır.Olağan nedenlerden kaybolduğuna inanır ve tüm yetkili makamlardan bulunması için yardım ister, ama reddedilir.

Veysel adında hiç kimsenin tutuklanmadığını söyleyip, bilinmeyen cesetleri tanımasını isterler.Bunların arasında bir tanesi tanınmayacak haldedir ve Şükran onun Veysel olmadığından emindir, ama nişanlısı Şule onun Veysel olduğu konusunda diretir. Hiçbir politik olaya karışmadığından emin olduğu için Şükran Şule ile kavga eder ve Veysel’in hayatta olduğunu ve bir gün mutlaka ortaya çıkacağı konusunda ısrar eder.Şükran umutsuzca her yerde oğlunu aramaya başlar.

Bir gün Haydarpaşa kalabalığında onu görür ama ulaşamaz.Bu olayı arkadaşlarına anlatır ama hiç kimse ona inanmak istemez.Berber Ahmet Şükran’ı telkin etmeye çalışır.Bir Pazar sabahı Berber Ahmet Şükran’ı ziyaret eder ve tanıdığı Cezmi adındaki bir polisin Veysel adındaki bir gençle ilgili ilginç bir hikaye anlattığını söyleyerek onu ziyaret etmelerini önerir.Cezmi onlara bu gencin yakalandığı gün kaçtığını ve garip bir biçimde Mardin’de görüldüğünü anlatır.Buna çok heyecanlanan Şükran derhal Mardin’e gitmek üzere trene biner…
 

//

Advertisements

From → 2005 Öncesi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: