Skip to content

Gothika

May 27, 2008

b00005jmf6_01_lzzzzzzz.jpg

Tür : Gerilim / Korku
Gösterim Tarihi : 30 Ocak 2004
Yönetmen : Mathieu Kassovitz
Senaryo : Sebastian Gutierrez
Görüntü Yönetmeni : Matthew Libatique
Müzik : John Ottman
Yapım : 2003, ABD , 95 dk.


Oyuncular

Halle Berry (Miranda Grey) , Charles S. Dutton (Dr. Douglas Grey) , John Carroll Lynch (Şerif Ryan) , Bernard Hill (Phil Parsons) , Penélope Cruz (Chloe Sava) , Dorian Harewood (Teddy Howard) , Bronwen Mantel (Irene) , Kathleen Mackey (Rachel Parsons) , Matthew G. Taylor (Turlington) , Michel Perron (Joe) , Robert Downey Jr. (Pete Graham) 
 
Mesleğinde saygın bir ismi olan psikolog Miranda Grey’in uzmanlık alanı suçlu psikolojisidir. Genç kadın kendisini, kocasının yönetimindeki bir klinikte akli dengesini yitirmiş son derece tehlikeli suçluların tedavisine adamıştır. Bunlardan biri de kurbanlarını satanist ayinlerle acı çektirerek öldüren karizmatik Chloe’dir. Grey’in dişi katilden dinledikleri huzurlu hayatı ve cici evliliğiyle karşılaştırdığında son derece alt üst edici ve düşündürücüdür.

Geçirdiği bir kazadan sonra Miranda kendisini klinikteki hastaların arasında bulur. Kocasının üç gün önce öldürüldüğünü ve bir numaralı şüphelinin kendisi olduğunu öğrendiğinde, hafızasındaki boşluklar sebebiyle iyice dehşete düşer. Giderek Chloe tarafından da beyni deşilmeye başlayan genç kadın, kişisel bir cehenneme doğru sürüklenir. Hafızasının ufak ufak geri gelmeye başlayan parçaları onu korkunç ve belki de doğaüstü bir gerçeğe doğru adım adım yaklaştıracaktır.

Mathieu Kassovitz’in yönettiği film, Berry, Penelope Cruz ve Robert Downey Jr. gibi oyuncularıyla da dikkat çekiyor. Film yapımcılığını ünlü korku filmleri şirketi Dark Castle üstleniyor.
 

tam ekran

tam ekran

Advertisements

From → 2005 Öncesi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: