Skip to content

Hayatımın Kadınısın

May 27, 2008

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 24 Kasım 2006
Yönetmen : Uğur Yücel
Senaryo : Uğur Yücel
Görüntü Yönetmeni : Jürgen Jürges
Yapım : 2006, Türkiye 


Oyuncular

Türkan Şoray (Asuman) , Uğur Yücel (Tophaneli) , Yıldırım Memişoğlu  (Nejdet) , Ezgi Mola  (Ahu) , Kadir Kandemir  (Barkun) , Settar Tanrıöğen (Sadi) , Selim Erdoğan (Caner) , Kadim Yaşar  (Sabit) , Binnur Kaya (Firdevs) 
 
1980′li yılların sesi ile olduğu kadar güzelliği ile de dillere destan olmuş sahne sanatçısı Asuman Karaca, eski şatafatlı günlerinden çok uzak bir yaşam sürmektedir. Sahneleri bıraktıktan sonra evlendiği kocası ile devrilen yılların büyüttüğü bir mutsuzluğu paylaşmaktadırlar. Kocasının kumar ve içki merakı yüzünden artan gece yaşantılarına artık o da ses çıkarmamaktadır.

İlk evliliğinden olan kızı ile ilişikileri de son derece uzak olan Asuman için günler birbirinin aynı mutsuzluklarla sürüp gitmektedir. Ta ki, üst katlarına kiracı olarak taşınan Tophaneli Tayfur gelene kadar…

Her ikisinin de birbirlerinin hayatlarına dahil olmaları ile birden bire, hiç beklenmedik büyük bir aşkın parçası olarak buluverirler kendilerini.

İzleyenlerden beğeni toplayan bir önceki çalışması Yazı Tura’dan sonra nasıl bir proje ile karşımıza çıkacağı merak edilen Uğur Yücel, yalnızların, kalbi kırıkların, gözü yaşlı iken gülümsemeyi bilenlerin filmini yaptığını belirtiyor.
 

cd 1

 

//

cd 2

//

Advertisements

From → 2006

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: