Skip to content

Şüphe – Disturbia

May 28, 2008

bposter.jpg

Tür : Gerilim
Gösterim Tarihi : 3 Ağustos 2007
Yönetmen : D.J. Caruso
Senaryo : Christopher B. Landon , Carl Ellsworth
Görüntü Yönetmeni : Rogier Stoffers
Müzik : Geoff Zanelli
Yapım : 2007, ABD , 104 dk.


Oyuncular

Shia LaBeouf (Kale) , Sarah Roemer (Ashley) , Carrie-Anne Moss (Julie) , David Morse (Mr. Turner) , Aaron Yoo (Ronnie) , Jose Pablo Cantillo (Memur Gutierrez) , Matt Craven (Daniel Brecht) , Viola Davis (Dedektif Parker) , Elyse Mirto (Mrs. Carlson) 
 
Kale, istemeyerek de olsa babasının ölümüne neden olduğu için büyük bir ruhsal çöküntü içine düşer. Bu duruma alışmak ve bunla yaşamayı öğrenmek çok zor olacaktır. Nitekim, bir olay sonucu okulda hocasını tartaklar ve belli bir süreliğine ev hapsine mahkum olur.

Fazla rahatsız edici gibi görünmese de, evin içine mahkum olmak ve belli sınırlar haricinde bir adım dahi atamayacak olmak Kale’in psikolojisini daha da kötü etkiler. Dışarıdaki hayattan kopuk olmak, onu bir süre sonra komşularının hayatlarını gözlemlemeye itecektir.

Fakat bir gün şahit olduğu bir olay, herşeye rağmen sakin giden hayatını yeniden çığrından çıkartır. Komşularından birinin aranan bir seri katil olduğuna inanmaktadır. Tüm gözlemleri, verilen ipuçlarını doğrulamaktadır. Fakat acaba bütün bu gördükleri gerçek midir, yoksa beyninin kendisine oynadığı tatsız bir oyun mudur?

Hayatın Benim ve Kirli Para gibi filmlerinden tanıdığımız yönetmen D.J. Caruso’nun yönetmiş olduğu Şüphe, Hitchcock’un Arka Pencere filminin bir benzeri olarak da dikkat çekiyor.
 

Advertisements

From → 2007

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: