Skip to content

Kod Adı Kılıçbalığı – Swordfish

June 3, 2008

Tür : Dram / Aksiyon
Gösterim Tarihi : 7 Eylül 2001
Yönetmen : Dominic Sena
Senaryo : Skip Woods
Görüntü Yönetmeni : Paul Cameron
Müzik : Paul Oakenfold ,  Christopher Young
Yapım : 2001, ABD , 99 dk.


Oyuncular

John Travolta (Gabriel Shear) , Hugh Jackman (Stanley Jobson) , Halle Berry (Ginger) , Don Cheadle (Ajan Roberts) , Sam Shepard (Senatör Reisman) , Vinnie Jones (Marco) , Drea de Matteo (Melissa) , Rudolf Martin (Axel Torvalds) , Zach Grenier (Bill Joy) , Camryn Grimes (Holly Jobson) 
 
Bağlanın… Hack edin… Herşeyi çalın…

John Travolta’nın delifişek bir gizli ajanı canlandırdığı film, CIA’in hapisten yeni çıkmış usta bir hacker aracılığıyla büyük miktarda parayı iç etme girişimini konu alıyor. Filmin anafikri şu: Şifreyi biliyorsan, heryere girebilirsin:

ABD çapında uyuşturucuyla mücadeleden sorumlu DEA, “Kılıçbalığı” kod adlı operasyonunu 1986 yılında iptal edince, 400 milyon dolar gibi yüksek miktarda kara para, kimsenin kullanamayacağı bir biçimde açıkta kalmıştır. Aradan geçen 15 yıllık süre içinde faizlerle 9.5 milyara çıkan bu birikimde gözü olan biri vardır şimdi: Gabriel Shear.

Shear, Kara Hücre adlı gizli bir anti-terör örgütünün karizmatik lideridir ve bu parayı uluslararası terörizme karşı vermekte oldukları mücadeleye kaynak olarak aktarmak istemektedir. Fakat paraya ulaşmak için, özel bir güvenlik kodunu kırmak gerekir önce. Usta bir hacker olan Stanley Jobson’ı bu işi yapmaya zorlar Shear. Tek arzusu kızı Holly’e kavuşabilmek olan bu hacker da, geçmişteki suçlarının kefaleti olarak önemli miktarda paraya muhtaçtır…

bölüm1

bölüm 2

Advertisements

From → 2005 Öncesi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: